آموزش‌های بلند مدت دانشگاهی

دوره‌های بلند‌مدت مؤسسه معنا شامل دوره عالی مدیریت اجرایی (MBA) یکساله، دوره عالی حقوق برای مدیران و دوره عالی معماری با گرایش‌های معماری داخلی، مدیریت پروژه، تکنولوژی معماری و معماری منظر می‌باشد که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. در ادامه به توضیح اجمالی این دوره‌ها می‌پردازیم.

MBA (Master of business administration) از محبوب ترين دوره‌های شناخته شده و بسیار موثر و موفق دنیا بوده و هست و امروزه در سراسر جهان بیشترین رشد تعداد صندلی دانشگاهی به این رشته اختصاص دارد. دانش آموختگان رشته‌های مختلف علمی و مدیران حوزه‌های گوناگون، برای اداره بهره‌ور (کارآمد و اثربخش) سازمان و یا کسب وکار خود می‌توانند دانش و مهارت‌های لازم را در دوره MBA یک‌ساله به دست آورند.

این دوره با هدف یادگیری مفاهیم و پایه‌های اصلی مدیریت به صورت جامع و فشرده طراحی شده است. مخاطبان این دوره مدیران، کارآفرینان و کسانی هستند که «حرفه مدیریت» را انتخاب کرده‌اند و یا می‌خواهند در آینده کارآفرینی کنند و کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی کنند. تا کنون صدها تن از مدیران و کارآفرینان برجسته و شناخته شده کشور از صنایع مختلف بهداشت و درمان، ساختمان، خدمات مهندسی، انرژی، خودرو، خدمات مالی و بانکی و نیز مدیران میانی و صاحبان کسب و کارهای متوسط و کوچک به باشگاه دانش‌آموختگان این دوره‌ها پیوسته‌اند.

دوره عالی حقوق برای مدیران به منظور کسب مهارت در سه حوزه بینش حقوقی (آشنایی با روح حاکم بر حقوق)، ‌بهداشت حقوق (تلاش برای مدیریت مساله‌ی حقوقی از بدو امر و اتخاذ کارآمدترین روش به هنگام طرح دعوی حقوقی، و زبان مشترک (ایجاد زبان مشترک با جامعه ی حقوقی برای مفاهمه ی بهتر با مدیران) طراحی شده است. کسب این مهارت های سه گانه به مدیران کمک می کند کارایی و سرعت را در سازمان خود افزایش دهند و با جلوگیری از طرح دعاوی بیهوده سرمایه‌های زیادی را برای سازمان خود حفظ کنند.

دپارتمان «معماری و ساختمان» دانشگاه شهید بهشتی با رویکرد توسعه و ارتقای سطح کیفی صنعت ساختمان در کشور و با چشم‌انداز تبدیل شدن به توانمندترین قطب علمی، مهارتی پرورش نیروهای متخصص درسطوح مختلف مدیریتی، طراحی و اجرایی صنعت ساختمان، متعهد به فراهم نمودن سیستم آموزشی موثر و جامع در راستای احقاق این چشم‌انداز می‌باشد.

 

دوره MBA

sdflih

MBA (Master of Business Administration)یا دوره عالی مدیریت کسب و کارنخستین بار در دهه ۱۹۰۰ میلادی پایه گذاری شد. این رشته با هدف تربیت مدیران ارشد و میانی و آماده سازی کارآفرینان برای ورود به دنیای کسب و کار در جامعه صنعتی آمریکا شکل گرفت و به تدریج به یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی در سطح تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا تبدیل شد.

در تمام دنیا سرعت رشد تعداد صندلی های دانشگاهی که به MBA اختصاص داده می شود شگفت انگیز است و امروزه بیشترین تعداد ورودی تحصیلات تکمیلی در کشورهای توسعه یافته متعلق به این دوره است. هدف دوره MBA کمک به درک بهتر مدیران اجرایی و کارآفرینان از محیط کسب و کار و مدیریت به منظور موفقیت در کارشان است. در ایران نیز از حدود ۱۵ سال پیش رشته تحصیلی MBA به صورت رشته ای آکادمیک در دانشگاه ها تدریس می شود و با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است تا جایی که ظرفیت محدود پذیرش دانشگاه ها پاسخگوی استقبال گسترده مخاطبان نیست.از طرف دیگر مخاطبان اصلی دوره های آکادمیک افراد کم تجربه تری هستند که به حوزه های مدیریت کسب و کار علاقمندند.در پاسخ به این ضرورت دوره های یکساله آموزش MBA درقالب دوره های آموزش عالی آزاد برای افرادی که عمدتا دارای تجربه اجرایی در صنعت هستند شکل گرفت.

mb1

این دوره با هدف یادگیری مفاهیم و پایه های اصلی مدیریت به صورت جامع و فشرده طراحی شده است و در دپارتمان مدیریت کسب و کار دانشگاه شهید بهشتی با هدف آموزش مدیران یا علاقمندان به علم نوین مدیریت در راستای ایجاد تحول در بخشهای تخصصی سازمان‌ها و شرکتها، طراحی، هدایت و رهبری تحول در سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت ، کارآفرینی با ایجاد فعالیت‌های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید و ارائه خدمات مشاوره‌ای و مطالعاتی در زمینه‌های مدیریتی به مدیران سازمانها از سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

mb2

مخاطبان این دوره مدیران، کارآفرینان و کسانی هستند که << حرفه مدیریت >> را انتخاب کرده اند و یا می خواهند در آینده کارآفرینی کنند و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند. طیف شرکت کنندگان در دوره های دانشگاه شهید بهشتی، سبد گسترده ای از صنایع و سطوح مدیریتی را شامل می شود.

01

mb4

در MBA یکساله عمدتا افرادی شرکت می کنند که تجربه کاری دارند. طراحی دوره به گونه ای است که فرد در مدت دوره بتواند به کسب و کار خود برسد. در کلاس های MBA یکساله دروس از سوی استاد ارائه می شوند و با مطالعه دانش پذیران، یادگیری کامل می شود.

 

.