آموزش‌های بلند مدت دانشگاهی

دوره‌های بلند‌مدت مؤسسه معنا شامل دوره عالی مدیریت اجرایی (MBA) یکساله، دوره عالی حقوق برای مدیران و دوره عالی معماری با گرایش‌های معماری داخلی، مدیریت پروژه، تکنولوژی معماری و معماری منظر می‌باشد که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. در ادامه به توضیح اجمالی این دوره‌ها می‌پردازیم.

MBA (Master of business administration) از محبوب ترين دوره‌های شناخته شده و بسیار موثر و موفق دنیا بوده و هست و امروزه در سراسر جهان بیشترین رشد تعداد صندلی دانشگاهی به این رشته اختصاص دارد. دانش آموختگان رشته‌های مختلف علمی و مدیران حوزه‌های گوناگون، برای اداره بهره‌ور (کارآمد و اثربخش) سازمان و یا کسب وکار خود می‌توانند دانش و مهارت‌های لازم را در دوره MBA یک‌ساله به دست آورند.

این دوره با هدف یادگیری مفاهیم و پایه‌های اصلی مدیریت به صورت جامع و فشرده طراحی شده است. مخاطبان این دوره مدیران، کارآفرینان و کسانی هستند که «حرفه مدیریت» را انتخاب کرده‌اند و یا می‌خواهند در آینده کارآفرینی کنند و کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی کنند. تا کنون صدها تن از مدیران و کارآفرینان برجسته و شناخته شده کشور از صنایع مختلف بهداشت و درمان، ساختمان، خدمات مهندسی، انرژی، خودرو، خدمات مالی و بانکی و نیز مدیران میانی و صاحبان کسب و کارهای متوسط و کوچک به باشگاه دانش‌آموختگان این دوره‌ها پیوسته‌اند.

دوره عالی حقوق برای مدیران به منظور کسب مهارت در سه حوزه بینش حقوقی (آشنایی با روح حاکم بر حقوق)، ‌بهداشت حقوق (تلاش برای مدیریت مساله‌ی حقوقی از بدو امر و اتخاذ کارآمدترین روش به هنگام طرح دعوی حقوقی، و زبان مشترک (ایجاد زبان مشترک با جامعه ی حقوقی برای مفاهمه ی بهتر با مدیران) طراحی شده است. کسب این مهارت های سه گانه به مدیران کمک می کند کارایی و سرعت را در سازمان خود افزایش دهند و با جلوگیری از طرح دعاوی بیهوده سرمایه‌های زیادی را برای سازمان خود حفظ کنند.

دپارتمان «معماری و ساختمان» دانشگاه شهید بهشتی با رویکرد توسعه و ارتقای سطح کیفی صنعت ساختمان در کشور و با چشم‌انداز تبدیل شدن به توانمندترین قطب علمی، مهارتی پرورش نیروهای متخصص درسطوح مختلف مدیریتی، طراحی و اجرایی صنعت ساختمان، متعهد به فراهم نمودن سیستم آموزشی موثر و جامع در راستای احقاق این چشم‌انداز می‌باشد.

 

.