EFMD

معنا اولین مدرسه تجارت ایرانی عضو انجمن بین المللی       EFMD

efmd-mana-new

در راستای فعالیت های بین المللی موسسه معنا به منظور تبادل دانش و تجربه­،­چندی پیش موسسه معنا اقدام به عضویت در موسسه  EFMD نمود.

  European Foundation for Management Development) EFMD ) یک انجمن بین المللی  شناخته شده در تمام دنیا در زمینه ی  توسعه ی مدیریت می باشد و تقریبا تمامی مدارس تجارت  و دانشکده های مدیریت مطرح دنیا عضو این موسسه می باشند.

این موسسه با بیش از ۸۰۰ سازمان عضو در ۸۰ کشور دنیا ، یکی از بزرگترین شبکه ها ی مدیریت دنیا را در اختیار اعضا قرار می دهد و ارائه دهنده ی استانداردهای بین المللی برای دوره های MBA از جمله EQUIS می باشد.

چندی پیش نیز مدرسه تجارت معنا اقدام به عضویت در این موسسه معتبر جهانی نمود و در پی آن، آقای دکتر کریستف تراس ، مدیر پروژه های بین المللی موسسه مذکور، در طی سفری به ایران در اواخر  آذرماه، با میزبانی موسسه معنا ، به بازدید از دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی و بررسی امکانات موجود پرداخت .در ابتدا  جلسه ای با نماینده امور بین الملل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و سپس  طی جلسه ای  با مدیران موسسه معنا واجد شرایط  بودن مدرسه تجارت معنا را برای عضویت در این شبکه معتبرجهانی بررسی نمودند.

در جلسه ی مذکور که در موسسه معنا برگزار شد، طرفین شرکت کننده راجع به دوره های برگزار شده توسط معنا، کیفیت و کمیت آن و ارایه اطلاعات آماری مربوطه، و همچنین پروژه های آتی معنا به بحث و تبادل نظر پرداختند. نگاه دانشجویان خارجی نیز به ایران و تغییرات احتمالی آن در آینده نیز از جمله مباحث مورد بررسی بود.

طی سفرمربوطه ، با هماهنگی هایی که توسط موسسه معنا صورت گرفت، ایشان  با رییس دانشکده مدیریت دانشگاه شریف و  معاونت آموزشی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران دیدار نمودند.در طی جلسه های مذکور اهداف موسسه  EFMD و هم چنین  معرفی پروژه های در حال انجام توسط  این دانشکده ها مطرح گشت.

پس از چند روز از اتمام سفر و انجام  بررسی های مربوطه، موسسه EFMD، به صورت رسمی عضویت مدرسه تجارت معنا را در این شبکه ی معتبر جهانی اعلام کردند.

بدین ترتیب مدرسه تجارت معنا مفتخر است به کسب  استانداردهای بین المللی  لازم برای عضویت در این شبکه جهانی  گشته  و  به عنوان اولین و تنها مدرسه تجارت ایرانی عضو در EFMD به فعالیت های خود ادامه می­دهد.و ازین پس شاهد حضور پر رنگ تری از معنا در جوامع بین المللی خواهیم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی این انجمن به سایت  www.efmd.org  مراجعه بفرمایید.